GoldCarp  
 GoldCarp  •  Články  •  Fórum  •  Ke stažení  •  Odkazy  •  Časté otázky  •  Kontakt 
Přihlásit
Uživatel:

Heslo:


Poslat heslo

Registrace!
Menu
Translate
Meteo
EDC Facebook
Články : Slovensko - léto 2004 .................................................
Zasláno od Anonym dne 11.2.2006 19:20:00 (2321 otevření)

Slovensko - léto 2004Slovensko - léto 2004
Autor: Goldcarp - goldcarp@seznam.cz

S Mirkem jsme si pečlivě připravili čtrnáctidenní výpravu do východního Slovenska.
Koncem července vyrážíme na cestu trvající 8 hodin v úporném vedru, když konečně dorážíme k cíli vzdálenému 20 km od ukrajinských hranic, kde na nás čeká náš slovenský kolega Emil Gavula, který s námi strávil první víkend a seznamoval nás s nejbližším okolím.
Rybník na němž chytáme je silně zarostlý vodní trávou a zabahněný, rozlehlý pouze 4 ha. Kvůli velkému množství trávy jsme se uchýlili k tvrdší alternativě prutu Sportex s testovací křivkou 3 ½ lbs a ke 130 - 150 gramu těžkými olovy. Z domova jsme si s sebou vzali partiklovou směs řepky s prosem, a moje suché směsi boilies Prajs (GLM + ostré koření , HNV/maso/mikropelety, ptačí zob/pepper betain a jednu novou směs krevetu s maďarskou klobásou, kterou právě testuji).

Slovensko - léto 2004

Zaváželo se 30-50m k rákosí nebo k trávě v metrové hloubce. O víkendu přišly dva záběry, oba skončili po krátkém zdolávání v rákosí. První rybu dostal Mirek další den, byl to sedmikilový krásně zbarvený kapr koi, kterých jsme do konce výpravy chytili další čtyři kusy v rozmezí 4 - 10 kilogramů. Potom začal nepřetržitý déšť, který skončil až po týdnu! Byl to pro nás otřesný zážitek, celý týden jsme trávili v bivaku, který nevydržel dlouhý déšť a propouštěl kapající vodu, která nám nenechala jedinou suchou věc. Všechny okolní vesnice byly zaplaveny. Tuto neštástnou dobu nám zpříjemnilo přes 10 kaprů od 5 - 18 kilo a jedna 90ti centimetrová štika na rybičku. Druhou polovinu výpravy již naštěstí nepršelo, ba naopak byla vedra přesahující přes 30 stupňů. Aby toho nebylo málo, tak se mi vybili baterky od vibračního odposlechu, což mi ráno způsobilo nepříjemný pohled na mé pruty, které byly všechny urvané v rákosí. Záběry přicházely většinou večer nebo brzy ráno, kvůli dusným vedrům. Každou noc přišli průměrně 3 kapři.

Slovensko - léto 2004

Blížil se konec a čas našeho odjezdu, celkem jsme ulovili 25 kaprů s maximální hmotností 14,2kg / 14,4kg / 14,5kg / 15,2kg / 18kg - (chycené Emil Gavula), a další zbytek od 5 do 13,5kg. Opět nás čekala dlouhotrvající cesta dlouhá 540km do Brna. A zase se sem vrátíme v říjnu letošního roku.

Slovensko - léto 2004

Slovensko - léto 2004


Zdeněk "Goldcarp" Prajs
Článek vyšel v časopisu Rybolov - říjen 2004

Verze pro tisk Poslat tento článek přátelům
GoldAktualit
Copyright: 2006 @ GoldCarp - Czech Republic :: Vzhled od Theme4u