GoldCarp  
 GoldCarp  •  Články  •  Fórum  •  Ke stažení  •  Odkazy  •  Časté otázky  •  Kontakt 
Přihlásit
Uživatel:

Heslo:


Poslat heslo

Registrace!
Menu
Translate
Meteo
EDC Facebook
Články : Šok na rybách!............................................................
Zasláno od Goldcarp dne 2.3.2009 17:30:00 (4130 otevření)

Šok na rybách!Šok na rybách!
Autor: Goldcarp - goldcarp@seznam.cz

Začátkem listopadu bylo neuvěřitelně krásné počasí - klasické "babí léto". Teplota vzduchu se vyšplhala až na dvacet stupňů Celsia, což jsem naposledy zažil téměř před dvaceti lety!


Dlouho jsem přemýšlel, kam vyrazím na týden na ryby. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl lovit nonstop, připadaly v úvahu pouze soukromé vody. Nakonec padla volba na jednu poblíž mého bydliště. Nikdo z kamarádů nemohl, tak jsem vyrazil na týdenní výpravu sám. V hlavě jsem měl vytipované místo a to na největší hloubce u hráze. U vody jsem se od kolegů rybářů dozvěděl, že už přes měsíc vůbec kapři neberou! Jen si stěžovali, že revír už je velmi špatně zarybněný. Nebyly to příjemné zprávy, ale stejně jsem si v duchu říkal, že se velmi mýlí! Z osobní zkušenosti vím, že je zde kaprů stále dost, ale už jsou velmi ostražití a berou nástrahu jen velmi opatrně.

Šok na rybách!Šok na rybách!

Velcí kapři už totiž velmi dobře znají boilies. Místním zvykem je sypat do vody neuvěřitelné množství krmení a to je přeci jen velká chyba! Zvolil jsem proto zcela odlišnou strategii a to, že ze začátku nebudu určitě moc rozkrmovat a použiji maximálně půl kila boilies. A ještě ne celé kuličky, ale rozkrájené boilies na půlky a doma udělané válečky. Osobně si totiž myslim, že je to velká výhoda krmit takto upravenou nástrahou, protože to zde kapři neznají a nespojují si to s případným nebezpečím.

Šok na rybách!Šok na rybách!

Přichystal jsem si dva druhy krmení, obojí na směsi Pitbull Squid.
Jeden druh se sladkým AMK Rebarbora/Banán/NBA /Scopex a druhý s AMK Belachan/Maso. Ke každému prutu jsem přikrmil pstruhovými peletami a boilies lupínky. Lupínky jsem si vyrobil z boilies válečků, které jsem nakrájel na tenké plátky jako salám. Moc jsem raději nekrmil boiliem s masovým AMK, aby mne neopravovali všudypřítomní jeseteři! A opravdu to pomohlo, protože jsem za 5 dní ulovil pouze dva jesetery 112 a 122cm. A pak ještě jednoho sumce mírně přes metr. Zvolil jsem velmi dobré místo a bylo to znát i na záběrech.

Šok na rybách!Šok na rybách!

První den jsem zkrmil přibližně 3 kg pstruhových pelet a několik půlek boilie.
Do večera jsem vytáhl 10 kaprů, největší měl krásných 17,2 kg. Díky velké aktivitě kaprů jsem před setměním hodně zakrmil. 5 kg pelet a dvě kila boilies nakrájené na plátky. Nekrmil jsem na jedno konkrétní místo, ale rozházel jsem krmení na ploše 25 x 10 metrů. Celou noc jsem se ani nevyspal, každou hodinu jsem měl totiž záběr od kapra, jejichž velikost se pohybovala v rozmezí od 11 do 15,5 kg. Protože jsem byl na rybách sám, požádal jsem pomocí SMS Mirka o pomoc při focení. Ten ochotně přijel, touto cestou ještě jednou díky.

Šok na rybách!Šok na rybách!

Už po druhém dni jsem toho měl plné zuby. I přesto, že jsem lovil sám - bez parťáka, tak jsem nachytal přes 25 kaprů! Byl jsem strašně unavený. Po půlnoci stahuji všechny pruty a jdu si lehnout, abych si alespoň trochu odpočinul.
Ráno se celkem brzy probouzím a plný elánu znovu jedu nakrmit. Na krmení jsem nešetřil a rozházel jsem na velkou plochu 8 kg pstruhových pelet a 4 kg sladkého
boilies Rebarbora/Banán/NBA /Scopex vše nakrájené na kostičky a válečky. Stejnou taktiku jsem používal i následující dny, což mi do čtvrtečního rána přineslo 65 zdolaných kaprů! Neuvěřitelné! Ve středu večer v 21.3o hod jsem vytáhl dalšího krásného šupináče, který má konečně přes 1 m (101cm / 19,1kg). Rychle jsem znovu zavezl na stejné místo, opět do největší hloubky. Únava na mě padla velmi rychle, tak jsem si šel lehnout. Do rána se nic nedělo, ani jedno pípnutí... Říkal jsem si, že to snad není ani možné, když předchozí dny to jezdilo jako "na drátku".

Šok na rybách!Šok na rybách!

Když jsem ve čtvrtek nad ránem v pět hodin vylezl z bivaku, nevěřil jsem vlastním očím. Zůstal jsem jako opařený!
Neznámý zloděj mi přes noc ukradl kompletní výbavu (čtyři kaprové děličky, čtyři navijáky Daiwa Emblem s kovovými cívkami, čtyři signalizátory Carpsounder, lodní motor, podběrák a další výbavu). Emoce byly k neudržení, ale proč jsou sakra lidi takoví zmetcí! Okamžitě jsem vyhledal správcovou rybníku. Ta o všem informovala policii, ale popravdě už moc nevěřím, že se jí podaří zloděje chytit. Byl to pro mě takový šok, že jsem velmi zvažoval, že už ukončím rybaření. Vidina koupě dalšího vybavení byla v nedohlednu. Ale naštěstí jsou na světě pořád slušní lidí.

Šok na rybách!Šok na rybách!

Touto cestou bych chtěl poděkovat kamarádům z jisté firmy - Pavlovi a Ivanovi, kteří když se to dozvěděli mě ihned kontaktovali a darovali mi vybavení a ještě mi zařídili velké slevy na nákup ve dvou obchodech.
Díky těmto lidem jsem opět dostal chuť rybařit. I přesto, co se mi na rybách stalo, zažil jsem úžasných 5 dní u vody. Kapři brali jako by ani nebyl listopad, krmili se téměř pořád. 95% ryb jsem ulovil na PitBull Squid se sladkým AMK Rebarbora/Banán/NBA /Scopex, ostatní kapry jsem chytil na stejnou směs, ale s AMK Belachan/Maso. Ze 65 kaprů bylo hodně do 11 kg, 24 kaprů od 12 do 14 kg a pět nad 15 kg - 15,5 kg, 16,8kg a 17,2kg ... nejtěžší šupináči 95 cm / 19,6kg a 101 cm / 19,1 kg.Zdeněk "Goldcarp" Prajs

Článek vyšel v magazínu kapr číslo 8 - únor 2009

Verze pro tisk Poslat tento článek přátelům
GoldAktualit
Copyright: 2006 @ GoldCarp - Czech Republic :: Vzhled od Theme4u