Jezero Jaroslav..........................................................

Datum 19.10.2017 12:50:00 | Rubrika: Články

 Dovolená v tropickém Rakousku Jezero Jaroslav
Autor: Wildcarp - zdenekkalisek@seznam.cz

Letos jsem si naplánoval týdenní výpravu na soukromý revír Jaroslav. Vezl jsem si s sebou pět druhů masových boilies, a to i s novinkami Biokrill a Škeble/šnek, dále losos, mušle a legendární biocrab.

Taky jsem si naroloval vlastní sladké boilies Chilli/Banán a Seafood. Hned, jak jsme i s parťákem Milanem přijeli, pospíšili jsme si s bivakováním. Těšili jsme se na týdenní rybaření, protožee vždycky jsme rybyřili jen dva dny a častěji na svazovkách. Po poradě s majitelem Romanem Kordou jsme si vytipovali místa, na která jsme položili návnady. Využili jsme svahy, lavice i místa v blízkosti padlých stromů.

Jezero JaroslavJezero Jaroslav

Poprvé jsem zkoušel dvě novinky, a to boilies Biokrill a Škeble/šnek. Návnadu Biokrill na prvním prutu jsem zavezl na lavici, na prostřední jsem zkusil legendární Biocrab 24 mm extra tvrdé a 20 mm s obaleným těstem. Návnadu škeble/šnek na třetím prutu jsem umístil zhruba pět metrů od spadlého stromu.

První jízda přišla po čtyřech hodinách čekání, a to na prostředním prutu na biocrab 24mm+20mm s obaleným těstem. Chytl se kapr šupinač s pořádnou délkou 101cm/18,6kg. To byl pro mne neuvěřitelný začátek!!! Celé dva dny mi brali jen prostředním prutu. Na Biocraba zabral šupináč 15,7kg, lysec 11,6kg i rekordní jeseter vážící 27,35kg.Ten se taky stal mým osobákem!! Celé dva dny na prvním prutu vůbec nebrali. Tak jsem Biokrill změnil na boilies Losos rolovaný v průměru 30mm. Na třetím prutu na boilies škeble/šnek se mi úlovek dvakrát vyháknul, tak jsem dal háček číslo 4, což se vyplatilo. Pak totiž začal koncert J. Přišla série záběrů na boilies škeble/šnek a za necelých 12hodin se na svět podívali tři kapři šupináči s váhami 14,8kg, 15kg a 16kg. Musím říct, že Boilies škeble/šnek je super novinka a skvěle funguje! I na prvním prutu pípal hlásič záběr. Na návnadu losos 30mm jsem vytáhl šupiho s váhou 12kg, který sezobl návnadu o neuvěřitelných 30mm v průměru. Všechny záběry na boilies byl Biocrab, Losos a škeble/šnek, čímž se staly jasným favoritem a zajistily úspěšnost výpravy.

Jezero JaroslavJezero Jaroslav

Celý týden nám počasí přálo průměrné teploty, přeháňky a jednu noc bylo jen osm stupňů. Měli jsme prostě vyhovující podmínky. Vytáhl jsem patnáct ryb s váhami od 11kg do 19kg. Byl jsem zoufalý, kdy přijde první dvacítka kapr. Celých pět dní jsem trpělivě čekal a bojoval. Poslední den ráno, když začalo pršet, přišla na prostředním prutu parádní jízda swinger na nastražený boilies Biocrab 24mm+20mm vyvážení s obaleným těstem. Vyjel jsem v člunu zdolat rybu a zaradoval jsem se, že to bude první dvacítka. Vzal jsem váhu a foťák a radoval se z prvního životního osobáku, kterým je šupináč 28,90kg/110cm. Byl to mazec, že se moje poslední přání díkybohu splnilo. Celý týden brali nejvíce v noci a brzy ráno.

Po těch několika dnech jsem už byl strašně ospalý a unavený. Když jsem viděl, že si můj parťák Roman, který přijel jen na jeden den, začal balit věci, začal jsem balit také. Ukončil jsem tak vydařenou výpravu. Byl to skutečně krásný týden strávený v revíru Jaroslav!!

Tímto moc děkuji panu Romanovi Kordovi za možnost si zachytat a správci Pepovi děkuji za dobití baterie.

Jezero JaroslavJezero Jaroslav


Zdeněk "Wildcarp" Kalíšek

Tento článek pochází ze serveru GoldCarp
http://www.goldcarp.cz

URL tohoto článku je:
http://www.goldcarp.cz/article.php?storyid=113